Умови зберігання сухофруктів
У літній період ми часто зустрічаємося з проблемами, які виникають при неправильному зберіганні сухофруктів.
Недотримання правил зберігання сухофруктів може призвести до появи неприємного плісняви, запаху, а також живності черв'яків, молі, жуків, які в захваті від смакоти. Вони можуть радувати нас своїм ароматом, смаком та користю, якщо зберігати у правильних умовах. У цьому випадку ми вирішили скласти список правил, які допоможуть вам максимально довго насолоджуватися смачними ласощами.
Отже, з метою збереження тривалого періоду сухофруктів, дотримуйтесь кількох нескладних правил:
1. Вологість та температура
Вогкість і тепло найважливіші недоброзичливці сухофруктів. Бездоганний клімат для їх збереження сухе не освітлюване місце з температурою 1...10C, можна не вагаючись споживати для цього холодильник.
2. Посуд
Ідеально зберігати сухофрукти в банках та тарі зі скла, дерева та кераміки, які закриваються вакуум-щільний, водонепроникний. Також можна використовувати тканинні мішечки або щільні паперові з надійними зав'язками та застібками.
3. Підготовка до зберігання
Від типу сухофруктів та способу їх сушіння залежить-вологість сухофруктів і вона різноманітна. Добре зберігаються фрукти, в яких залишилося 17-24% вологи, тому обов'язково досушіть після покупки в духовці вологі фрукти та ягоди, щоб їх не зіпсувала пліснява.
4. Зберігання окремо
Через різні види сухофруктів та їх різної вологості добре б їх не змішувати і зберігати окремо, щоб не запліснів добре висушені фрукти.
5. Контроль
Важливо час від часу контролювати, провітрювати та переглядати асортимент сухофруктів. На випадок якщо утворилася пліснява або жучки, пошкоджені плоди необхідно викинути, а прожарити в нагрітій до 60-75°C духовці.
6. Помірність
Вдома важко створити умови - довготривале та доброякісне зберігання сухофруктів, тому рекомендуємо не робити максимально великих запасів і підкуповувати сухофрукти в міру їх витрачання.
Вишуканих і смачних сухофруктів, друзі!